Najczęściej zadawane pytania

Samochód w naszej wypożyczalni możesz zarezerwować na 3 proste sposoby. Pierwszym jest złożenie rezerwacji poprzez naszą stronę www.minicity.pl . Drugim wysłanie maila z prośbą o przygotowanie oferty wynajmu (w tym celu prosimy o podanie daty wynajmu oraz zwrotu, godziny wynajmu oraz zwrotu, miejsca wynajmu oraz zwrotu oraz danych kontaktowych). Trzeci i ostatni sposób to rezerwacja telefoniczna pod jednym z naszych numerów telefonów. O sposobie rezerwacji decydują Państwo a my dołożymy wszelkich starań, aby wszystko przebiegło bezproblemowo.

Aby wynająć auto w minicity.pl wymagany jest wiek minimum 21 lat, ważne prawo jazdy od minimum 1 roku.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków jest możliwość wynajęcia auta co będzie skutkować zwiększeniem kaucji zabezpieczającej.

Do wynajmu auta wymagane jest prawo jazdy, drugi dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport), dowolna karta płatnicza.

Możliwe formy płatności to: Płatność internetowa podczas składania rezerwacji, przelew bankowy, płatność kartą płatniczą lub kredytową. Możliwa jest również płatność gotówką tylko i wyłącznie wcześniej zaakceptowana przez minicity.pl

Wszystkie dokumenty wydane na terenie EU oraz opisane w konwencji wiedeńskiej są honorowane tak samo jak prawo jazdy polskie. Obywatele pozostałych Państw powinni posiadać prawo jazdy międzynarodowe (m.in. USA i Kanada)

Kaucja jest pobierana w formie preautoryzacji w wysokości od 500 zł do 1000 zł. W niektórych przypadkach kaucja może zostać podwyższona. Dla stałych klientów minicity.pl może odstąpić od pobierania kaucji.

Preautoryzacja jest transakcją dokonywaną na karcie płatniczej lub kredytowej, poprzez blokadę środków odpowiadających wysokości wyznaczonej dla danej klasy pojazdu kaucji. Jest to blokada środków na karcie a nie fizyczne pobranie środków z konta karty. Gdy podczas wynajmu nie powstaną żadne dodatkowe koszty, to po jego zakończeniu preautoryzacja jest kierowana do odblokowania. Odblokowanie trwa w zależności od banku od 3 do 14 dni.

Staramy się, aby auta zawsze były wydawane klientom zatankowane do pełna. Tak czy inaczej klient powinien oddać auto z takim samym poziomem paliwa z jakim je otrzymał. W przypadku zwrotu niedotankowanego auta zostanie obciążony opłatą za paliwo oraz kosztem usługi według cennika.

Śledząc trendy, gwarantujemy dostosowanie cen wynajmu do możliwie najniższego poziomu cen rynkowych, dlatego ciężko będzie Państwu znaleźć lepszą ofertę na rynku. Ostateczną cenę skalkulują Państwo podczas składania rezerwacji na naszej stronie lub poprzez kontakt e-mail lub telefoniczny.

Oczywiście. Obsługujemy lotnisko 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Nasze auto zostanie podstawione dla Ciebie na parking P1 pod samym terminalem przylotów. Wszystkie formalności zostaną dokonane w 10 minut i możesz jechać. Nie zabieramy naszych klientów spod lotnisku w celu dowiezienia no oddalone parkingi w celu odebrania samochodu. Oprócz lotniska obsługujemy wszystkie dworce PKP w Trójmieście oraz terminale promowe.

Oferujemy Państwu elastyczne formy wynajmu zarówno bez limitu jak i z limitem kilometrów. Wybierając formę z limitem kilometrów w zamian otrzymują Państwo niemożliwie atrakcyjną cenę za wynajem.

Wszystkie formalności wynajmu auta zostały skrócone do minimum. W związku z tym oględziny samochodu, podpisanie umowy, dokonanie płatności oraz ewentualne odpowiedzi na Państwa pytania nie powinny zająć więcej niż 15 minut.

Oczywiście. Za niewielką opłatą wszystkie dodatki takie jak foteliki, nawigacje, ładowarki są dostępne na Państwa życzenie.

Tak. W tym celu potrzebne jest zgłoszenie dodatkowego kierowcy podczas wynajmu auta.

Jak najbardziej. Wymaga to wcześniejszego zgłoszenia oraz uiszczenia dodatkowej opłaty z jaką wiąże się wydanie zgody.

Jeżeli nastąpi taka potrzeba prosimy o poinformowanie nas nie później niż 24 godziny przed ustalonym wcześniej terminem zdania auta. Opłata za przedłużenie auta musi zostać uregulowana w momencie przedłużania.

Wszystkie nasze auta są ubezpieczone z tytułu OC/AC/NNW oraz posiadają assistance. Podstawowe ubezpieczenie obejmuje kwotę udziału własnego za szkody z tytułu AC do wysokości 1500 zł. Zawsze zachęcamy do wykupienia jednej z dodatkowych form ubezpieczenia, tzw. Zniesienie udziału własnego dzięki czemu nie musisz martwić się, za żadne powstałe szkody na aucie. Prosimy pamiętać, że wnętrze auta nigdy nie jest ubezpieczone i wszelkie szkody powstałe w środku w pełni pokrywa najemca.

Wszystkie nasze auta są nowe, serwisowane i regularnie sprawdzane w celu uniknięcia niechcianych sytuacji. W razie jakichkolwiek awarii wszystkie nasze auta posiadają assistance.

Nie denerwować się. Takie rzeczy się zdarzają. Należy zabezpieczyć pojazd, powiadomić odpowiednie służby oraz jak najszybciej minicity.pl pod jednym z numerów telefonów.

Dzwoń, pisz. Odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania. To my jesteśmy dla Was.

Pomarańczowa kontrolka – bezzwłocznie zgłosić informację do kierowcy/pracownika firmy.

Czerwona kontrolka – zachować bezpieczeństwo, zatrzymać pojazd i skontaktować się z obsługą wypożyczalni.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z Nami!